Taylor Swift’ten yeni rekor… Spotify’da bir günde en çok dinlenen albüm

Son albümü The Tortured Poets Department ile Taylor Swift kariyerinde yeni bir rekora imza attı. Spotify, Swift’in yeni albümünün platformda bir günde en çok dinlenen albüm rekorunu kırdığını söyledi.

Rekor, iki yıl önce ABD’de ilk haftasında 1,6 milyon kopya satan son derece başarılı Midnights’ın ardından geldi. Anti-Hero, Bejeweled single’larının yer aldığı Midbights, Grammy’de yılın albümü ödülünü kazanarak Swift’i bu ödülü dört kez kazanan ilk kişi yapmıştı.

Swift’in merakla beklenen son albümü ise cuma günü yayınlandı ve dünyanın dört bir yanındaki Swiftie’leri çılgına çevirdi.

Albüm, ünlü şarkıcının kalp kırıklığını açığa çıkardığı ve öfkesini eski partnerlerine yönlendirdiği 31 parçadan oluşuyor. İlk 16 parça planlandığı saatte yayınlandı, ancak birkaç saat sonra albüme 15 parça daha eklendi. Ve hayranlar ve eleştirmenler arasında yeni tartışmalara neden oldu.

Swift, albümü hakkında konuşurken, “O bölüm kapandı. İntikam alınacak hiçbir şey yok, yaralar iyileştiğinde bir hesap da kalmıyor. En üzücü hikâyemizi anlattıktan sonra ondan kurtulabiliriz” dedi.

Albümde eski sevgilisi İngiliz aktör Joe Alwyn hakkında olduğu düşünülen So Long, London gibi parçalar yer alıyor. Altı yıl Alwyn’le birlikte olan Swift, Londra’ya taşınmıştı.

Başka bir parça olan But Daddy I Love Him’in de Swift’in geçen yıl The 1975’in solisti Matty Healy ile yaşadığı ilişkisinden esinlendiği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x