Tüm Dünyanın En Çok Okunan Kitaplarından Biri Olan “Çocuk Kalbi” Film Oluyor

İtalyan yazar Edmondo De Amicis’in 1886 yılında yazdığı ‘Çocuk Kalbi’ edebiyat ve eğitim dünyasında tüm zamanların en faydalı görülen eserlerinden biri. İlkokul yıllarımızdan hepimizin hatırladığı bu eser nihayetinde sinema filmi olarak uyarlanacak. Detaylar içerikte!

Eminim “Çocuk Kalbi” romanını hepiniz okul yıllarından hatırlıyorsunuzdur.

Çocuk Kalbi, ilkokul çağındaki Enrico adlı İtalyan bir çocuğun okul ve sosyal hayatını çocuğun kendi ağzından anlatıyor.

Roman, Enrico’nun aile ve okul yaşamını anlatmanın yanı sıra dostluk, dayanışma, dürüstlük, erdem, arkadaşlık ve aile sevgisi gibi birçok temel insani değeri bir çocuğun saf bakış açısından bize aktarıyor.

İtalyan yazar Edmondo De Amicis’in 1886 yılında yazdığı bu roman, bu yüzden edebiyat alanında “dünyanın en yararlı çocuk kitabı” olarak geçiyor.

De Amicis’in 22 farklı dile çevrilen ve kendi oğlunun günlüklerinden ilham alarak yazdığı bu kitap nihayet filmi yapılarak sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini “Sadece Bir Gece” filminin de yönetmenliğini yapan Sinan Biçici üstleniyor.

Filmin başrollerinde İlker Aksum ve “Hadi Be Oğlum” filminde Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolleri paylaşan Alihan Türkdemir yer alıyor.

İlker Aksum ve Alihan Türkdemir bu filmde baba-oğul ikilisini canlandıracak.

Arkadaş ve aile sevgisi, öğretmen öğrenci ilişkisi gibi birçok evrensel temayı anlatan romanın bu filmi 2024 yılında vizyona girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x