Togg Saray’da: Erdoğan’a teslim edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ilk TOGG T10X Teslimatı Programı’nda konuştu. Törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a verdikleri ilk sipariş olan Anadolu kırmızısı ve Gemlik mavisi TOGG T10X teslim edildi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Togg T10X Teslimatı Programı’nda Togg’un ilk iki aracını teslim aldı. Daha önce, “Halkımızın inanıyorum ki cebini de rahatlıkla inşallah sıkıntıya sokmadan alabileceği otomobil noktasında olacak” diyen Erdoğan bu sefer “Togg’a uygun kredi mümkün olabilir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen teslim töreninde Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’a ‘Anadolu kırmızısı ve Gemlik mavisi’ Togg T10X teslim edildi. Araçların teslim töreninde konuşan Erdoğan, “2019 yılında ilk siparişi biz vermiştik. Bugün de ilk akıllı cihazı biz teslim alıyoruz” dedi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün milletimizin 60 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşmesine tanıklık ediyoruz. 2019 yılında ilk siparişi biz vermiştik. Bugün de ilk akıllı cihazı biz teslim alıyoruz. Bu projeye iftira derecesine varan ithamlarda bulunuldu. Peki ne oldu? Tasarımı yapıldı, fabrikası kuruldu, üretildi ve satışa çıktığı ilk gün Togg sipariş rekorları kırdı. Tüm testleri alnının akıyla vermiş. Elektrikli araç testinden tek seferde geçmiş bir otomobildir. Bu vesileyle tüm babayiğitleri ve projede emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik ediyorum.”

Plakası ’34 EE 2071′ olan otomobilin ruhsatı Emine Erdoğan adına tescillendi. Gemlik mavisi rengindeki ikinci T10X’in ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam aracı olacağı öğrenildi. Üretilen üçüncü TOGG, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e yarın Bakü’de verilecek.

TOGG’un seri üretim bantlarından çıkan ilk otomobilinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edilmesi ile birlikte, yıl sonuna kadar kullanıcılara teslim edilecek 20 bin araç için de süreç başlamış oldu.

Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ortaklar adına TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarciklıoğlu, Tuncay Özilhan, Bülent Aksu, Fuat Tosyalı, Ahmet Nazif Zorlu, yine yönetim kurulu üyeleri olan Kamilhan Süleyman Yazıcı, Osman Yılmaz, Murat Yalçıntaş ile TOGG CEO’su Gürcan Karakaş katıldı.

Törende açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

İlk akıllı cihazı biz teslim alıyoruz: Bugün milletimizin 60 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşmesine tanıklık ediyoruz. 2019 yılında ilk siparişi biz vermiştik. Bugün de ilk akıllı cihazı biz teslim alıyoruz. Bu projeye iftira derecesine varan ithamlarda bulunuldu. Peki ne oldu? Tasarımı, fabrikası yapıldı, üretildi ve satışa çıktığı ilk gün TOGG sipariş rekorları kırdı. TOGG tüm testleri alnının akıyla vermiş özel bir otomobildir. TOGG, ülkemizin teknolojik gelişiminin, ekonomik kalkınmasının ve küresel itibarının sembolü olarak doğmuş, gelişmiş ve bugünkü seviyesine gelmiştir. İnşallah bugünden itibaren TOGG’u yollarda görmeye başlıyoruz. Yolun da bahtın da açık olsun diyorum TOGG, Rabbim tekerine taş değdirmesin diyorum.

Tebrik ediyorum: Tüm testleri alnının akıyla vermiş. Elektrikli araç testinden tek seferde geçmiş bir otomobildir. Bu vesileyle tüm babayiğitleri ve projede emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik ediyorum. Milletimizin göz bebeği olan TOGG’u da milletin evinden yollara uğurluyoruz.

Bizden torpil isteyenler var: Devrim otomobilinden sonra bize de ‘Devrin Otomobili’ni üretmek nasip oldu. Sadece Türkiye yollarında değil, dünya yollarında da TOGG’umuzu izleyeceğiz. Süratse sürat, konforsa konfor. Ne ararsanız içerisinde var. Kırmızı bana ait değil Hanımefendi’ye ait. O seçti, plaka da onun. Aliyev’inkinin rengi Anadolu. Yarın teslim edilecek. Özbekistan’a da gidecek. Randevu alınıyor. Bizden torpil isteyenler var. Bizde torpil yok. Kamu bankaları teşvik açıklayabilir. Kamu bankalarının bu noktada kredi imkanları müsaittir. Konutlarda bunu nasıl yapıyorsak, otomobilde de bunu yapmak mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir