Oyunculuk ajansında cinsel taciz: ‘Düzgün oysa yoksa öperim’

İstanbul’da oyunculuk eğitimi için bir ajansa başvuran kadın, şirketin ortağı olan ve aynı zamanda şirkette yapımcı-yönetmen olarak eğitim veren hocasının tacizine istismarına maruz kaldı.

Sabah’tan Atakan Irmak’ın haberine göre; Olay 18 Nisan 2022 tarihinde meydana geldi. O dönem henüz 18 yaşına girmemiş olan, Gülşah S., Şişli’de bulunan bir oyunculuk ajansına annesiyle birlikte giderek eğitim almak için başvuruda bulundu.

YÖNETMEN NEFES BAHANESİYLE TACİZ ETTİ

Genç kız şirket sahibiyle görüşmesinin ardından şirkette yapımcı, yönetmen olarak bulunan ve oyunculuk eğitimi veren Metin Y. (57) ile görüştü.

Çeşitli korku filmlerinde yönetmenlik de yapan Metin Y., kadının telefon numarasına mesaj atarak yanına gelmesini, kendisiyle konuşmak istediğini söyledi. Okuldan çıkan Gülşah S., şirkette Metin Y’nin odasına geldi.

Metin Y., kadına nefes alma eğitimi vereceğini söyleyerek vücuduna dokunmaya başladı.

“DÜZGÜN OYNA YOKSA ÖPERİM”

Kadın ifadesinde yönetmenin ayrıca, “Düzgün oyna yoksa öperim” dediğini, kendisine sarılmasını istediğini iddia etti. Kadın, eğitmenin davranışlarından rahatsız olsa da bir şey söyleyemedi.

Daha sonra Gülşah S.’ye sarılan yönetmen zorla boynundan ve yanaklarından öpmeye başladı.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Bu sırada annesinin araması üzerine olay yerinden uzaklaşan Gülşah S. yaşadıklarını annesine anlattı. Ailenin skandal olayı öğrenmesinin ardından savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Şüpheli olarak karakola götürülen Metin Y. ifadesinde nefes egzersizi yaptığını sadece diyafram bölgesini parmağıyla işaret ettiğini üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini söyledi.

10 YIL HAPSE MAHKUM EDİLDİ

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca cinsel istismar suçundan iddianame düzenlendi.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan Metin Y., 12 yıldır eğitmenlik yaptığını çeşitli dizi ve filmlerde görev aldığını böyle bir eylemde bulunmadığını iddia etti. Mahkeme, Metin Y.’nin üzerine atılı suçu işlediğini belirterek 10 yıl hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x